Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Акцiонерне товариство зареєстровано 21.01.1994р. Запорiзькою мiської Радою народних депутатiв. 17.01.2012 загальними зборами акцiонерiв для виконання вимог Закону України Про акцiонернi товариства прийнято рiшення про змiну найменування з Акцiонерного товариства закритого типу Транссервiс на ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ТРАНССЕРВIС. Важливих подiй в розвитку пiдприємства у звiтному перiодi не було. За час iснування акцiонерного товариства злиття, приєднання, подiлу, перетворення, видiлу не було.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом ПрАТ "ТРАНССЕРВIС" не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв або iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв. Мiсцезнаходження Товариства: 69600, Запорiзька обл., м.Запорiжжя, вул.Базова, буд.3-Б. При нинi дiючiй структурi досягнута значна ефективнiсть управлiння та використання ресурсiв. Змiн в органiзацiйнiй структурi порiвняно з попереднiм звiтним перiодом не було.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї Товариства з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Облiкова полiтика на пiдприємствi протягом 2011року є незмiнною. Наказом про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку № 01 вiд 05.01.2011р. встановлено важливi аспекти облiкової полiтики. Вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби" пiдприємством обрано метод нарахування амортизацiї прямолiнiйний з використанням норм згiдно з п.п. 145.1.5 Податковим кодексом України. Вартiсну ознаку предметiв, що належать до малоцiнних необоротних матерiальних активiв, встановлено у сумi до 1 000 грн . Амортизацiю за МНМА нараховується 100 % при вводi в експлуатацiю. Первинна вартiсть запасiв визначається вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси". Списання матерiалiв здiйснюється за методом ФIФО Вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, списується з балансу з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї вiдповiдальними особами протягом строку їх фактичного використання. Метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй визначається П(С)БО 12 Фiнансовi iнвестицiї.
Текст аудиторського висновку Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора)
щодо фiнансової звiтностi
Приватного акцiонерного товариства
Транссервiс
за 2011рiк

Адресат Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку України
Керiвництву ПрАТ Транссервiс
Акцiонерам ПрАТ Транссервiс


Згiдно з договором № 06IА вiд 21 ноября 2011 року, мною аудитором Попович Оленою Андрiївною, проведено аудиторську перевiрку фiнансового звiту субєкту малого пiдприємництва за 2011рiк ф. № 1-м Баланс, ф.№ 2-м Звiт про фiнансовi результати - Приватного акцiонерного товариства Транссервiс з метою вказування незалежної думки вiдносно достовiрностi фiнансової звiтностi в усiх суттєвих аспектах та вiдповiдностi даним бухгалтерського облiку та адекватностi вiдображення результатiв господарювання за 2011 р.

Основнi вiдомостi про емiтента:

Повне найменування Приватне акцiонерне товариство Транссервiс
Код за Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiї України. 19272758
Мiсцезнаходження 69600 м. Запорiжжя, Шевченкiвський р-н, вул. Базова,буд.3-Б
Дата державної реєстрацiї
21.01.1994р. № 1103120 0000 001179

Основнi вiдомостi про аудитора:
Прiзвище, iмя та по батьковi фiзичної особи Попович Олена Андрiївна
Номер i дата видачi Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги, виданого Аудиторською палатою України;
№2840 видане рiшенням Аудиторської палати України вiд 28 лютого 2002 року за № 107, продовжене рiшенням Аудиторської палати України вiд 22 грудня 2011 року за № 244I4
Номер i дата видачi сертифiката аудитора, виданого Аудиторською палатою України;
Сертифiкат серiї А № 005097, виданий рiшенням Аудиторської палати України №107 вiд 28 лютого 2002 року, який чинний до 28.02.2016р.
Мiсце проживання фiзичної особи 69097, м. Запорiжжя, вул. Лахтiнська, буд.4, кв. 46.
Телефон (факс) фiзичної особи.061-277-30-41

Основнi вiдомостi про здiйснення договору на проведення аудиту

Дата i номер договору на проведення аудиту

21.11.2011р. № 06IА
Дата початку проведення аудиту 01.11.2011р.
Дата закiнчення проведення аудиту 02.04.2012р.

Опис аудиторської перевiрки, у якому зазначається, що аудит було здiйснено вiдповiдно до МСА та цих Вимог, надається перелiк фiнансових звiтiв, якi складають повний комплекс фiнансової звiтностi, iз зазначенням дати або перiоду, за який вони складенi, а також зроблено описання важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi примiтки до фiнансової звiтностi.

Джерелом аудиторської перевiрки за перiод з 01.01.2011р. по 31.12.2011р. були вибранi наступнi документи :

- Фiнансовий звiт у складi фiнансового звiту субєкту малого пiдприємництва ;
- Вибiрково первиннi документи, регiстри синтетичного та аналiтичного, облiку, зведенi облiковi документи, що вiдображають господарськi операцiї за перiод з 01.01.2011р. по 31.12.2011р.

Ми провели аудиторську перевiрку згiдно з вимогами Закону України Про аудиторську дiяльнiсть та Мiжнародними стандартами аудиту контролю якостi, аудиту,огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг(видання 2010року) , якi прийнятi в якостi Нацiональних стандартiв аудиту в Українi. При проведенi аудиторської перевiрки аудитор керувався Законом України Про аудиторську дiяльнiсть Законом України Про акцiонернi товариства, Цивiльним кодексом України, Законом України Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi, Вимогами до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку № 1360 вiд 29.09.2011 року ,та зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 28 листопада 2011 р. за № 1358I20096, Положенням щодо пiдготовки аудиторських висновкiв , якi подають до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку № 1528 вiд 19.12.2006р.Мiжнароднi стандарти аудиту стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог , а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.

Описання важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi примiтки до
фiнансової звiтностi

Облiкова полiтика на пiдприємствi протягом 2011року є незмiнною. Згiдно з Наказом про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку № 01 вiд 05.01.2011р. важливi аспекти облiкової полiтики :

I. Органiзацiя бухгалтерського облiку

1.1. Бухгалтерський облiк здiйснюється бухгалтерiєю пiдприємства, яку очолює головний бухгалтер.
1.2. Кiлькiсний та якiсний склад бухгалтерiї визначається штатним розписом i затверджується окремим наказом керiвника пiдприємства.
2. Права й обов`язки головного бухгалтера та всiх посадових осiб бухгалтерiї визначаються Законом про бухгалтерський облiк, цим наказом та затвердженими посадовими iнструкцiями.
2.1. Вiдповiдно до пункту 7 статтi 8 Закону про бухгалтерський облiк головний бухгалтер пiдприємства:
2.1.1. забезпечує дотримання на пiдприємствi встановлених єдиних методологiчних засад бухгалтерського облiку, складання й подання у встановленi строки фiнансової звiтностi;
2.1.2. органiзовує контроль за вiдображенням на рахунках бухгалтерського облiку всiх господарських операцiй;
2.1.3. бере участь в оформленнi матерiалiв, пов`язаних iз недостачами та вiдшкодуванням втрат вiд недостач, крадiжок i псування цiнностей пiдприємства.
2.2. Розпорядження головного бухгалтера, якi стосуються становлення та ведення бухгалтерського облiку на пiдприємствi, є обов`язковими для виконання усiма структурними пiдроздiлами й усiма працiвниками пiдприємства.
2.2.1. Цим наказом головний бухгалтер надiляється правом другого пiдпису, який вiн ставить на первинних бухгалтерських документах, реєстрах бухгалтерського облiку та вiдповiдних звiтах згiдно з перелiком, наведеним у додатку до цього наказу.
2.3. Головний бухгалтер несе особисту вiдповiдальнiсть перед керiвником пiдприємства, призначеним на вiдповiдну посаду його власниками, згiдно з перелiком питань, наведених у пунктi 2.1 цього наказу.
2.3.1. За вiдсутностi головного бухгалтера вищезазначенi (див. п. 2.1 цього наказу) обов`язки та вiдповiдальнiсть покладаються на його першого заступника. За вiдсутностi головного бухгалтера вищезазначенi (див. п. 2.1 цього наказу) обов`язки та вiдповiдальнiсть покладаються на його заступника згiдно наказу по пiдприємству.
2.3.2. Вiдповiдальнiсть iнших працiвникiв бухгалтерiї регулюється посадовими iнструкцiями, якi затверджуються керiвником пiдприємства.

II. Ведення бухгалтерського облiку

1. Бухгалтерський облiк на пiдприємствi здiйснюється iз застосуванням комп`ютерної бухгалтерської програми 1С: Бухгалтерiя.
Вiдповiдальнiсть за вiдповiднiсть реєстрiв облiку, порядку й способу реєстрацiї та узагальнення iнформацiї, передбачених цiєю комп`ютерною програмою, вимогам законодавства, покладається на головного бухгалтера пiдприємства.
2. Згiдно з пунктом 1.3 Положення про документальне забезпечення записiв у бухгалтерському облiку, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 24.05.95 р. N 88, всi первиннi документи, облiковi реєстри, фiнансова, статистична та iнша звiтнiсть складаються українською мовою. Документи, що є пiдставою для записiв у бухгалтерському облiку i складенi iноземною мовою, повиннi мати узгоджений автентичний переклад українською мовою вiдповiдно до вимог статтi 11 Закону України "Про мови в Українськiй РСР".
3. З метою забезпечення достовiрностi даних бухгалтерського облiку й звiтностi проводити iнвентаризацiю активiв та зобов`язань вiдповiдно до статтi 10 Закону про бухгалтерський облiк та iнших нормативних документiв.
4.Iнвентаризацiя активiв i зобов`язань, пiд час якої перевiряються їх наявнiсть, документальне пiдтвердження i стан та дається оцiнка, визначається ефективнiсть застосування окремих принципiв, методiв i процедур бухгалтерського облiку i розробляються пропозицiї щодо змiни окремих параметрiв облiкової полiтики на наступний звiтний перiод (рiк), проводиться перед складанням рiчної фiнансової звiтностi пiдприємства. Точний час i порядок її проведення, вiдповiдальнi особи визначаються керiвником пiдприємства окремим письмовим розпорядженням (наказом).
8.2. У всiх iнших випадках об`єкти й перiодичнiсть проведення iнвентаризацiї визначаються керiвником пiдприємства на пiдставi чинного законодавства у мiру необхiдностi.

III. Принципи i методи вiдображення у бухгалтерському
облiку окремих активiв i господарських операцiй

1. Основнi засоби

Вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби" пiдприємством обрано метод нарахування амортизацiї прямолiнiйний з використанням норм згiдно з п.п. 145.1.5 Податковим кодексом України. Вартiсну ознаку предметiв, що належать до малоцiнних необоротних матерiальних активiв, встановлено у сумi до 1 000 грн . Амортизацiю за МНМА нараховується 100 % при вводi в експлуатацiю.

2. Нематерiальнi активи

Вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 8 "Нематерiальнi активи" пiдприємством обрано прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї нематерiальних активiв. При цьому лiквiдацiйну вартiсть прирiвнюємо до нуля.

3. Запаси

Первинна вартiсть запасiв визначається вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси". Списання матерiалiв здiйснюється за методом ФIФО Вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, списується з балансу з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї вiдповiдальними особами протягом строку їх фактичного використання.

4. Дебiторська заборгованiсть

Згiдно з Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 10 "Дебiторська заборгованiсть" поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, послуги включається до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу обчислюється величина сумнiвних боргiв у разi виникнення сумнiвної заборгованостi.

5. Зобов`язання

Згiдно з Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 11 "Зобов`язання" зобов`язання визнається, якщо його оцiнка може бути достовiрно визначена та iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигод у майбутньому унаслiдок його погашення. Поточнi зобов`язання вiдображаються за сумою погашення.

6. Дохiд

Дохiд визнається i оцiнюється згiдно з вимогами Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 15 "Дохiд".

7. Витрати

Згiдно з Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 16 "Витрати", витрати вiдображаються у балансi одночасно iз зменшенням активiв або збiльшенням зобов`язань, а у Звiтi про фiнансовi результати - одночасно з доходами, для отримання яких вони понесенi.
Витрати пiдприємство вiдображає згiдно з вимогами П(С)БО 16 та вимогами Податкового кодексу України. Для узагальнення iнформацiї про витрати пiдприємства використовується бухгалтерський клас рахункiв 8.

IV. Виправлення помилок i змiни у фiнансових звiтах

Згiдно з Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 6 "Виправлення помилок i змiни у фiнансових звiтах" виправлення помилок, допущених при складаннi фiнансових звiтiв у попереднiх перiодах, здiйснюється шляхом коригування сальдо нерозподiленого прибутку на початок звiтного року.
Виправлення помилок, якi вiдносяться до попереднiх перiодiв, передбачає повторне вiдображення вiдповiдної порiвняльної iнформацiї у фiнансовiй звiтностi.
Облiкова полiтика може змiнюватися, тiльки якщо змiнюються статутнi вимоги, вимоги органу, який затверджує положення (стандарти) бухгалтерського облiку, або якщо змiни забезпечать достовiрне вiдображення подiй чи операцiй у фiнансовiй звiтностi пiдприємства.


Опис вiдповiдальностi управлiнського персоналу за пiдготовку та достовiрне представлення фiнансових звiтiв

Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до П(С)БО та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки, виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi , стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України Про акцiонернi товариства; наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю; невiдповiдного використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi емiтента цiнних паперiв на основi проведеного фiнансового аналiзу дiяльностi емiтента .


Опис вiдповiдальностi аудитора за наданням висновку стосовно фiнансових звiтiв

Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосується складання та достовiрного подання субєктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю субєкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятностi облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi. Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Аудиторський висновок, який подається до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку (далi Комiсiя) при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, повинен бути складений вiдповiдно до вимог Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi - МСА), зокрема до МСА 700 Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi, МСА 706 Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора, МСА 720 Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть , МСА 240 Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi.


Концептуальна основа фiнансової звiтностi, використана для пiдготовки фiнансових звiтiв визначається нацiональними положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi, затвердженими Мiнiстерством Фiнансiв України. Концептуальною основою фiнансової звiтностi, яку використано для пiдготовки фiнансових звiтiв, є законодавство України.
Внутрiшня облiкова полiтика пiдприємства, яка вiдображає принципи та методи бухгалтерського облiку та звiтностi, за якими складається фiнансова звiтнiсть, вiдповiдає вимогам П(С)БО.
Аудитор вважає за можливе пiдтвердити, що, прийнята система бухгалтерського облiку в цiлому задовольняє законодавчим i нормативним вимогам, дiючим на Українi.
На думку аудитора, отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення аудиторської думки про вiдповiднiсть дiйсного фiнансового стану результатiв дiяльностi ПрАТ Транссервiс.

Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки

МСА вимагають вiд аудитора оцiнити чи є обгрунтованими оцiнки, у тому числi облiковi оцiнки за справедливою вартiстю. У звязку з тим, що ПрАТ Транссервiс переоцiнка основних засобiв, можливiсть якої передбачена П(С)БО 7 Основнi засоби, не здiйснювалася, аудитор не може вважати, що такi необоротнi активи повною мiрою вiдповiдають їхнiй справедливiй вартостi станом на 31.12.2011 р.
При цьому мiнiмально допустимий строк корисного використання основних засобiв, вiдносяться до облiкових оцiнок управлiнського персоналу. У звязку з цим аудитор не мав можливостi оцiнити, чи є обгрунтованими або викривленими облiковi оцiнки, у тому числi облiковi оцiнки за справедливою вартiстю, у фiнансовiй звiтностi у контекстi застосовної концептуальної основи фiнансової звiтностi. Вiдповiдно аудитор не мав змоги визначити чи була потреба в коригуваннi вартостi основних засобiв, дебiторської заборгованостi, зобовязань та фiнансового результату Товариства.
У той же час аудитор допускає, що зазначенi викривлення можуть бути суттєвими, проте вважаю, що вони не є всеохоплюючими.

Умовно-позитивна думка

На мою думку,за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфi пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки, фiнансовi звiти справедливо та достовiрно вiдображають фiнансовий стан, iнформацiю про реальний стан активiв та пасивiв Приватного акцiонерного товариства Транссервiс станом на 31 грудня 2011р., його фiнансовi результати за 2011 рiк згiдно з Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку України та вiдповiдає чинному законодавству України щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.


Додатковий роздiл щодо вимог законодавчих та нормативних актiв

Iнша допомiжна iнформацiя

Ми висловлюємо думку щодо iншої додаткової iнформацiї, надання якої обумовлено Вимогами до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку № 1360 вiд 29.09.2011 року ,та зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 28 листопада 2011 р. за № 1358I20096 .

Щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 Цивiльного кодексу України (стосовно акцiонерних товариств) або частинi четвертiй статтi 144 Цивiльного кодексу України (стосовно товариств з обмеженою вiдповiдальнiстю).

Для врахування чистих активiв аудитор керувався Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств № 485 вiд 17.11.2004р.та даними бухгалтерської звiтностi вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку № № 25 Фiнансовий звiт субєкта малого пiдприємництва.
Чистi активи ПрАТ Транссервiс станом на 31.12.2011р. складають 213,2 тис. грн., що бiльше вiд Статутного капiталу пiдприємства на 212,8 тис. грн.

На мою думку, чистi активи ПрАТ Транссервыс станом на 31.12.2011р. бiльше Статутного капiталу , заявленого та сплаченого пiдприємством , що вiдповiдає вимогам дiючого законодавства України.

Щодо наявностi суттєвих викривлень мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть)


Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть.

Наявнiсть суттєвих викривлень мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть в фiнансовiй звiтностi за 2011рiк ПрАТ Транссервiс - вiдсутня.

Щодо виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України Про акцiонернi товариства.

Аудитор виконав процедури на вiдповiднiсть дiючому законодавству суми мiнiмального правочину, та встановив наступне
Загальними зборами акцiонерiв вiд 13.05.2011 року (протокол №1) прийнято наступне рiшення по пятому питанню порядку денного, саме затвердження основних напрямкiв розвитку товариства на 2011 рiк.:
Затвердити основнi напрямки дiяльностi на 2011 р.:
1. Будiвництво торгiвельного комплексу за адресою р-н з-ки Магазин №54 на територiї вiдведеної АТЗТ Транссервiс.
2. Для фiнансування будiвництва торговельного комплексу по вул.Чарiвна (р-н зупинки "Магазин №54") отримувати безвiдсотковий заїм на зворотнiй основi вiд фiзичних осiб, при необхiдностi виступати для цього майновим поручителем.
3. У звязку з вiдсутнiстю власних грошових ресурсiв на будiвництво та враховуючи будiвництво торговельного комплексу по вул. Чарiвна (р-н зупинки "Магазин №54") як бiльш рентабельним та перспективним, продати ЦМЗ за адресою Базова 3б для будiвництва, придбання основних засобiв, погашення кредитних коштiв та безвiдсоткових повертаємих займiв.
Згiдно з прийнятим на зборах рiшенням, пiдприємством в 2011 роцi отримано дозвiл на початок будiвельних робiт вiд 15.06.2011р. рег. № ЗП08311005795 на будiвництво торговельного комплексу по вул. Чарiвна м. Запорiжжя (р-н зупинки "Магазин №54") виданий Iнспекцiєю державного архiтектурного будiвельного контролю у Запорiзькiй областi.
В ПрАТ Транссервiс протягом 2011р. iнших значних правочинiв 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними фiнансової звiтностi за 2011р. не було

Щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України Про акцiонернi товариства.

Статут ПрА Транссервiс є установчим документом Товариства, який в межах закону регулює всi правовiдносини i вимоги якого є обовязковими для виконання всiма органами Товариства та його акцiонерами. У 2011 роцi Товариство здiйснювало свою дiяльнiсть на пiдставi Статуту АТЗТ Транссрвiс зареєстрованого розпорядженням виконкому Запорiзької мiської Ради народних депутатiв вiд 21.01.1994р. № 91р, та викладеного у новiй редакцiї. Нову редакцiю Статуту зареєстрованого Виконавчим комiтетом Запорiзької мiської ради Запорiзької областi 24.10.2005р., номер запису № 11031050002001179.

ОРГАНИ УПРАВЛIННЯ ТА КОНТРОЛЮ ТОВАРИСТВА У 2011 РОЦI
Вищий орган Товариства - загальнi збори акцiонерiв.
Виконавчий орган Товариства - дирекцiя в особi директора.
Контролюючий орган Товариства - ревiзiйна комiсiя в особi ревiзора.
Посадовою особою органiв управлiння Товариства визнається директор

Вищим органом Товариства є загальнi збори акцiонерiв (далi - збори).
До компетенцiї зборiв вiдноситься:
визначення основних напрямкiв дiяльностi Товариства, затвердження його планiв та звiтiв про їх виконання;
внесення змiн до статуту Товариства, у тому числi змiна розмiру його статутного фонду*;
обрання та вiдкликання директора та ревiзора*;
затвердження рiчної фiнансової звiтностi Товариства, в тому числi його дочiрнiх пiдприємств, затвердження звiтiв i висновкiв ревiзiйної комiсiї, порядку розподiлу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (дивiдендiв), визначення порядку покриття збиткiв*;
винесення рiшень про притягнення до майнової вiдповiдальностi посадових осiб органiв управлiння Товариства;
вирiшення питання про придбання Товариством акцiй, що випускаються ним;
створення, реорганiзацiя та лiквiдацiя дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв, затвердження їх статутiв та положень*;
прийняття рiшення про припинення дiяльностi Товариства, призначення лiквiдацiйної комiсiї, затвердження лiквiдацiйного балансу*;
визначення форми випуску акцiй*;
прийняття рiшення про передачу ведення реєстру власникiв iменних цiнних паперiв*.
Повноваження з вiдмiткою * належать до виключної компетенцiї зборiв акцiонерiв i не можуть бути переданнi до компетенцiї iнших органiв Товариства.
Збори можуть розглядати й iншi питання дiяльностi Товариства та приймати рiшення з будь-якого питання, включеного до порядку денного зборiв.
Загальнi Збори проводяться раз на рiк обовязково.

Директор здiйснює керiвництво фiнансово - господарською дiяльнiстю Товариства. Приймає рiшення про укладання договорiв (угод), за яким Товариство приймає на себе будь-якi фiнансовi чи майновi зобов`язання, вiдчужує та придбаває основнi фонди таIабо iнше майно Товариства за погодженням ревiзора (у тому числi передає та приймає його в оренду (лiзинг), безоплатне користування тощо).

Контролюючий орган.
Контролюючим органом, який здiйснює контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю виконавчого органу Товариства, дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв є ревiзiйна комiсiя в особi ревiзора.
Ревiзор обирається вищим органом Товариства з числа акцiонерiв строком на 5 рокiв i дiє на пiдставi чинного законодавства України, цього Статуту, iнших внутрiшнiх нормативних актiв Товариства. Ревiзором не може бути директор та головний бухгалтер.
Ревiзор обирається зборами. Ревiзор, представляє контролюючий орган перед iншими органами управлiння Товариства, пiдписує звiти та висновки.

13 травня 2011 року вiдбулись черговi загальнi збори акцiонерiв АТЗТ Транссервiс
Згiдно з протоколу чергових зборiв акцiонерiв № 1 вiд 13.05.2011р. були розглянутi наступнi питання:

Порядок денний:

1. Обрання Голови та членiв лiчильної комiсiї, Голови та секретаря зборiв.
2. Звiт директора товариства про результати фiнансово-господарської дiяльностi за 2010 рiк, та його затвердження.
3. Звiт ревiзору товариства за 2010 рiк та його затвердження.
4.Затвердження рiчного звiту та порядку покриття збиткiв за 2010 рiк та планового розподiлу прибутку на 2011 рiк.
5.Затвердження основних напрямкiв розвитку товариства на 2011 рiк.
6. Вiдкликання та обрання директора товариства.
7. Вiдкликання та обрання ревiзора товариства.
8.Питання щодо продажу основних засобiв.
9.Питання щодо отримання кредитних коштiв та залучення iнвестицiй.
10.Прийняття рiшення про придбання (викуп) власних акцiй. Визначення способу персонального повiдомлення акцiонерiв про придбання (викуп) власних акцiй.
11Припинення дiяльностi АТ ЗТ Транссервiс шляхом його реорганiзацiї (перетворення) в товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю.
12.Затвердження порядку та умов обмiну акцiй у статутному фондi АТ ЗТ Транссервiс на частки у статутному фондi Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю Транссервiс,що створюється.
13.Про обрання комiсiї з припинення АТ ЗТ Транссервiс,встановлення порядку та строкiв перетворення.
14.Затвердження оцiнки та умов викупу акцiй в акцiонерiв, якi не голосували за прийняття рiшення про припинення АТ ЗТ Транссервiс шляхом його реорганiзацiї (перетворення).
15.Внесення змiн до статуту товариства шляхом затвердження його в новiй редакцiї.
16.Визначення перелiку внутрiшнiх положень,необхiдних в дiяльностi товариства та затвердження їх у новiй редакцiї.
17.Про призначення уповноважених осiб Товариства ,вiдповiдальних за персональне повiдомлення всiх акцiонерiв про прийняттi зборами рiшення .

У ходi проведення зборiв бiло прийнято наступне рiшення що до питань з № 6 по № 17 порядку денного:
Питання № 6-17 порядку денного а саме:
6. Вiдкликання та обрання директора товариства;
7. Вiдкликання та обрання ревiзора товариства;
8.Питання щодо продажу основних засобiв;
9.Питання щодо отримання кредитних коштiв та залучення iнвестицiй;
10.Прийняття рiшення про придбання (викуп) власних акцiй. Визначення способу персонального повiдомлення акцiонерiв про придбання (викуп) власних акцiй;
11Припинення дiяльностi АТ ЗТ Транссервiс шляхом його реорганiзацiї (перетворення) в товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю;
12.Затвердження порядку та умов обмiну акцiй у статутному фондi АТ ЗТ Транссервiс на частки у статутному фондi Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю Транссервiс,що створюється;
13.Про обрання комiсiї з припинення АТ ЗТ Транссервiс,встановлення порядку та строкiв перетворення;
14.Затвердження оцiнки та умов викупу акцiй в акцiонерiв, якi не голосували за прийняття рiшення про припинення АТ ЗТ Транссервiс шляхом його реорганiзацiї (перетворення);
15.Внесення змiн до статуту товариства шляхом затвердження його в новiй редакцiї;
16.Визначення перелiку внутрiшнiх положень,необхiдних в дiяльностi товариства та затвердження їх у новiй редакцiї;
17.Про призначення уповноважених осiб Товариства, вiдповiдальних за персональне повiдомлення всiх акцiонерiв про прийняттi зборами рiшення .
на цих зборах не розглядати.

Таким чином, протягом 2011року в Товариствi функцiонували наступнi органи корпоративного управлiння: Загальнi збори акцiонерiв, директор, ревiзор. Комiтети з питань аудиту та з питань iнформацiйної полiтики не утворювались. Внутрiшнiй аудит на пiдприємствi не утворювався.
Стан корпоративного управлiння Товариства у 2011 роцi вiдповiдав вимогам Статуту пiдприємства але не був приведений у вiдповiднiсть з вимогами Закону України Про акцiонернi товариства № 514-V вiд 17.09.2008р.
Згiдно рiшення загальних Зборiв акцiонерiв вiд 17.01.2012р. (Протокол № 1) назву Товариства змiнено з АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ЗАКРИТОГО ТИПУ ТРАНССЕРВIС на ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ТРАННСЕРВIС а статутнi документи викладено у вiдповiдностi з вимогами Закону України Про акцiонернi товариства № 514-V вiд 17.09.2008р..

Щодо iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства на рiвнi фiнансової звiтностi (МСА 240 Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi).

Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i повязаної з ними дiяльностi для отримання розумiння субєкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння субєкта господарювання i його середовища, аудитор виконав процедури необхiднi для отримання iнформацiї, яка використовуватиметься пiд час iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства. Аудитором були поданi запити до управлiнського персоналу , якi на думку аудитора, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допомогти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення в наслiдок шахрайства або помилки. Аудитором були проведенi аналiтичнi процедури. Аудитором були виконанi спостереження та перевiрка. Аудитор отримав розумiння, зовнiшнiх чинникiв, дiяльностi субєкта господарювання, структуру його власностi та корпоративного управлiння, структуру та спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i повязанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв.
Для оцiнки ризикiв суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства аудитор використав своє професiйне судження та :
а) iдентифiкував ризики шахрайства шляхом розгляду iнформацiї, отриманої пiд час процедур оцiнки ризикiв, та вивчання класiв операцiй ,залишкiв на рахунках та розкриттiв у фiнансових звiтах;
б) спiввiднiс iдентифiкованi ризики шахрайства з тим, що може виявитись невiрним на рiвнi тверджень ; в) розглянув вiрогiдну величину потенцiйного викривлення включно з можливiстю, що ризик може призвести до численних викривлень, та вiрогiднiстю фактичної наявностi самого ризику.
На протязi аудиторської перевiрки за 2011рiк ( пiд час виконання аудиторських процедур), аудитор отримав розумiння системи контролю, якi були розробленi та впровадженi управлiнським персоналом товариства для запобiгання та виявлення шахрайства. Отримання такого розумiння, використання свого професiйного судження та виконання усiх вищевказаних процедур iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв аудитором викривлення фiнансової звiтностi товариства внаслiдок шахрайства не встановлено.
Таким чином, аудитор не отримав доказiв стосовно суттєвого викривлення в ПрАТ Транссервiс у 2011р.внаслiдок шахрайства.
Висловлення думки аудитора про показники фiнансової стабiльностi та платоспроможностi ПрАТ Транссервiс за 2011рiк

АНАЛIЗ ПОКАЗНИКIВ
фiнансової стабiльностi та платоспроможностi за 2011р.
ПрАТ Транссервiс

№ Показник Станом на 01.01.2011р. Станом на 31.12.2011р. Нормативнi значення
1 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,01 0 >0 збiльшення
2 Коефiцiєнт покриття 0,06 0,10 >1
3 Коефiцiєнт термiнової лiквiдностi 0,01 0,08 0,6-0,8
4 Коефiцiєнт фiнансування 2,68 3,62 <1 збiльшення
5 Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) 0,27 0,22 >0,5

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi характеризує наскiльки можливим є негайне погашення короткострокових зобовязань швидко лiквiдними грошовими засобами та цiнними паперами. Вiн становить на 01.01.2011р.-0,01, на 31.12.2011р.- 0, що свiдчить про те, що у пiдприємства вiдсутнi високолiквiднi активи.

Загальний коефiцiєнт покриття характеризує достатнiсть оборотних коштiв пiдприємства для погашення своєї заборгованостi i показує скiльки грошових одиниць обiгових коштiв припадає на кожну грошову одиницю короткострокових зобовязань. Згiдно з балансом ПрАТ Транссервiс цей коефiцiєнт на 01.01.2011р.- 0,06 на 31.12.2011р.- 0,10.

Коефiцiєнт термiнової лiквiдностi характеризує, наскiльки можливим є погашення короткострокових зобовязань за рахунок коштiв на поточному рахунку та iнших рахунках в установах банку, а також коштiв у короткострокових цiнних паперах та дебiторськiй заборгованостi. Пiдприємство не має можливiсть погасити короткостроковi зобовязання. На 01.01.2011р. вiн становить 0,01 , на 31.12.2011р.- 0,08,.

Коефiцiєнт автономiї показує вагу власних коштiв в загальнiй сумi джерел фiнансування, його нормативне значення > 0,5:
на 01.01.2011р.-0,27 ;
на 31.12.2011р.-0,22, вiн зменшився на 0,05.

На мою думку, фiнансовий стан ПрАТ Транссервiс станом на 31.12.2011р. можливо охарактеризувати як не стабiльний.
Розрахованi вище показники, що характеризують фiнансовий стан пiдприємства, знаходяться за межами нормативних. На кiнець 2011 року, у звязку з початком будiвельних робiт, значно збiльшилась залежнiсть ПрАТ Транссервiс вiд зовнiшнiх запозичень, пiдприємство має незадовiльну фiнансову стiйкiсть та платоспроможнiсть. Пiдприємство не забезпечено високолiквiдними активами та власними оборотними ресурсами для погашення своїх поточних зобовязань. Частка власних коштiв вкладених в майно пiдприємства станом на 31.12.2011 р. складає лише 22%.
Але, згiдно пояснень управлiнського персоналу, будiвництво торгiвельного комплексу за адресою вул. Чарiвна м. Запорiжжя ( р-н з-ки Магазин №54) на територiї вiдведеної АТЗТ Транссервiс, планується завершити в 2013 роцi. Обєкт буде використано в майбутньому частково для продажу та частково для надання в оренду. Кредиторську заборгованiсть, що виникла пiд час будiвництва торгiвельного комплексу, керiвництво пiдприємства планує погаси за рахунок обiгових коштiв, отриманих вiд цiєї дiяльностi.

Використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi товариства на основi проведеного фiнансового аналiзу дiяльностi товариства згiдно з МСА 570 Безперервнiсть.

Управлiнський персонал ПрАТ Транссервiс здiйснював оцiнку субєкту господарювання безперервно продовжувати дiяльнiсть, фiнансова звiтнiсть за 2011 рiк складена на основi припущення про безперервнiсть.
Розкриття iнформацiї за видами активiв вiдповiдно до встановлених нормативiв , зокрема нацiональних (положень) стандартiв бухгалтерського облiку таабо Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi ;

Необоротнi активи ПрАТ Транссервiс що вiдображенi у бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi пiдприємства станом на 31.12.2011р. складають 89,2 тис. грн. МСА вимагають вiд аудитора оцiнити чи є обгрунтованими оцiнки, у тому числi облiковi оцiнки за справедливою вартiстю. У звязку з тим, що Товариством переоцiнка основних засобiв, можливiсть якої передбачена П(С)БО 7 Основнi засоби, не здiйснювалася, аудитор не може вважати, що такi необоротнi активи повною мiрою вiдповiдають їхнiй справедливiй вартостi станом на 31.12.2011 р. Облiк вибуття необоротних активiв вiдповiдає вимогами П(С)БО № 7 Основнi засоби.
Витрати на незавершенi капiтальнi iнвестицiї станом на 31.12.2011 року на пiдприємствi складають 817,4 тис. грн., а саме витрати на капiтальне будiвництво торгiвельного комплексу по вул.. Чарiвна м. Запорiжжя.
Облiк виробничих запасiв здiйснюється вiдповiдно з вимогами П(С)БО № 9 Запаси та П(С)БО №16 Витрати. Пiдприємство веде синтетичний та аналiтичний облiк виробничих запасiв. Виробничi запаси облiковуються в облiку за фактичною собiвартiстю.
Довгострокова дебiторська заборгованiсть також вiдсутня на пiдприємствi. Облiк та оцiнка реальностi дебiторської заборгованостi ведеться згiдно з П(С)БО № 10 Дебiторська заборгованiсть. На мою думку, дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2011р. реально вiдображена у фiнансовiй звiтностi та у бухгалтерському облiку пiдприємства.
Облiк касових операцiй ведеться згiдно з вимогами Постанови Правлiння НБУ вiд 02.02.1995р. № 21 Порядок ведення касових операцiй в народному господарствi України та Постанови Правлiння в ред. вiд 13.10.1997р. № 334.Лiмiт каси пiдприємством дотримується.
Операцiї на розрахунковому рахунку ПрАТ Транссервiс веде згiдно Iнструкцiї НБУ № 7 Про безготiвковi рахунки в господарському облiку України .
За перевiряємий перiод iнвентаризацiя проведена згiдно Iнструкцiї по Iнвентаризацiї основних засобiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв, документiв та розрахункiв, якi ствердженi наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 69 вiд 11.08.1994р. зi змiнами та доповненнями.
На мою думку, активи ПрАТ Транссервiс станом на 31.12.2011р. за винятком облiку основних засобiв по справедливiй вартостi, достовiрно вiдображенi в бухгалтерського облiку України та пiдтверджуються iнвентаризацiєю статей бухгалтерського балансу та станом 31.12.2011р. активи ПрАТ Транссервiс складають 984,9 тис. грн.

Визнання та оцiнка реальностi кредиторської заборгованостi ведеться вiдповiдно до П(С)БО №11 Зобовязання та Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв капiталу, зобовязань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй, за винятком формування забезпечення виплат персоналу по вiдпустках На мою думку,за перевiряємий перiод зобовязання реально вiдображенi у фiнансовiй звiтностi та у бухгалтерському облiку пiдприємства. В порушення вимог п. 13 П(С)БО № 11 Зобовязання, на пiдприємствi забезпечення наступних витрат та платежiв частинi забезпечення виплат персоналу по вiдпустках в 2011 роцi не формувались, що не вiдповiдає вимогам п. 13 П(С)БО № 11 Зобовязання та П(С)БО № 26 Виплати робiтникам. Але зазначена невiдповiднiсть не має впливу на показники фiнансової звiтностi пiдприємства, тому що, на кiнець року у пiдприємства вiдсутня заборгованiсть по невикористаним вiдпусткам перед працiвниками.
Сума iнших поточних зобовязань станом на 31.12.2011р. складає 685,9 тис. грн., та включає заборгованiсть по отриманим авансам та розрахунки з пiдзвiтними особами.

На мою думку, облiк власного капiталу пiдприємства станом на 31.12.2011р. достовiрно вiдображено у бухгалтерському облiку та звiтностi згiдно з вимогами дiючого законодавства України.
Статутний капiтал ПрАТ Транссервiс на момент проведення аудиторської перевiрки сплачено повнiстю та у повному обсязi. На мою думку, Статутний капiтал ПрАТ Транссервiс на момент проведення аудиторської перевiрки сплачено повнiстю та у повному обсязi згiдно з вимогами чинного законодавства України.
В 2011 роцi суму додаткового капiталу скориговано (зменшено), а вiдповiдно нерозподiлений прибуток збiльшено на 254,7 тис. грн. - суму iндексацiї основних засобiв, що вибули станом на 01.01.2011р. та суму iндексацiї пропорцiйно нарахованiй амортизацiї в попереднiх перiодах, по тим основним засобам , що проiндексованi, а також суму 8,9 тис. грн. -суму iндексацiї пропорцiйно нарахованiй амортизацiї в 2011 роцi. Залишок додаткового капiталу станом на 31.12.2011р. по пiдприємству складає 44,5 тис. грн.
Визнання доходiв в бухгалтерському облiку Товариства здiйснюється з використанням методу нарахування всiх факторiв, якi можуть бути достовiрно оцiненi, що вiдповiдає вимогам П(С)БО 15 "Дохiд", затв. Наказом МФУ вiд 29.11.1999р. № 290. Для облiку доходiв використовуються рахунки 7-го класу. Товариство достовiрно розподiляє за елементами та ознаками доходи на рахунках бухгалтерського облiку згiдно з дiючими вимогами Iнструкцiї "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань та господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затв. Наказом МФУ вiд 30.11.1999р. №291. Визнання витрат в бухгалтерському облiку Товариства здiйснюється з використанням методу нарахування всiх витрат, якi можуть бути достовiрно оцiненi, що вiдповiдає вимогам П(С)БО 16 "Витрати", затв. Наказом МФУ вiд 31.12.1999р. № 318.
Для облiку витрат використовуються рахунки витрат 8го класу. Товариство достовiрно розподiляє за елементами та ознаками витрати на рахунках бухгалтерського облiку 8-го класу згiдно з дiючими вимогами Iнструкцiї "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань та господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затв. Наказом МФУ вiд 30.11.1999р. №291.
Чистий прибуток за 2011 рiк по ПрАТ Транссервiс склав 94,8 тис. грн.
Ведення бухгалтерського облiку ПрАТ Транссервiс вiдповiдає Закону України Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi вiд 16.07.1999р. № 996-XIV.

За даними пiдприємства, фактiв особливої iнформацiї, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента ПрАТ Транссервiс та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, протягом звiтного перiоду не було.

ФОП Аудитор О.А. Попович
Сертифiкат аудитора серiя А№ 005097,
наданий рiшенням АПУ№ 107 вiд 28.02.2002 року,
чинний до 28.02.2016р.

Дата надання аудиторського висновку - 02 квiтня 2012 року
Адреса аудитора - 69097, м. Запорiжжя,
вул. Лахтiнська, б. 4, кв. 46
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основнi види продукцiї(послуг), що їх виробляє чи надає емiтент: Основним видом послуг, що надає Товариство, є передача власного нерухомого майна в оренду.
Перспективнiсть виробництва окремих товарiв, виконання робiт, надання послуг: Перспективнiсть та ризики в наданнi основних послуг залежать вiд стану нерухомостi Товариства, розвитку дiлової привабливостi м. Запорiжжя. Ринок ставить все бiльшi вимоги до послуг, що надаються товариством в умовах зростаючої конкуренцiї, будiвництва нових примiщень по м. Запорiжжю. При стабiлiзацiї екомiчних вiдносин у державi, розвитку важкої промисловостi у регiонi, перспективнiсть надання послуг оренди достатньо висока внаслiдок наявностi на балансi пiдприємства обєктiв нерухомостi.
Залежнiсть вiд сезонних змiн: Залежностi вiд сезонних змiн пiдприємство не має.
Основнi ринки збуту та основнi клiєнти: пiдприємства м.Запорiжжя.
Основнi ризики дiяльностi емiтента: Основним ризиком в дiяльностi товариства є пошкодження або знищення нерухомостi.
Заходи щодо зменшення ризикiв, захисту своєї дiяльностi: Основним заходом щодо зменшення ризикiв та захисту своєї дiяльностi є укладання довгострокових договорiв оренди, аналiз стану нерухомостi у конкурентiв.
Заходи розширення виробництва та ринкiв збуту: виробництво Товариством не здiйснюється, заходи по розширенню ринкiв збуту не реалiзуються.
Канали збуту i методи продажу: Товариством активно використовуються гнучкi методи роботи з клiєнтами, договори укладаються безпосередньо мiж Товариством та оредарями.
Товариство сировину у своєї дiяльностi не використовує.
Особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент: Серед елементiв ринкової економiки особливе мiсце займає нерухомiсть, яка виступає в якостi засобiв виробництва i предмета чи об`єкта споживання. Нерухомiсть виступає основою особистого iснування для громадян i служить базою для господарської дiяльностi та розвитку пiдприємств i органiзацiй усiх форм власностi. Основнi особливостi ринку нерухомостi такi: - ринковi операцiї з нерухомiстю зачiпають майновi права власникiв нерухомостi в широкому спектрi, якi можуть змiнюватися в залежностi вiд конкретного об`єкту нерухомостi; кожна операцiя з нерухомiстю включає значне число юридичних формальностей i вiдповiдно значний обсяг супутнiх документiв; - фiнансування угод з нерухомiстю може жорстко обмежувати вiльне конкурентне функцiонування ринку нерухомостi; - iнформацiя про стан ринку нерухомостi характеризується недостатнiстю ступеня достовiрностi та своєчасностi, неповнотою обсягу, що iстотно збiльшує ризики iнвесторiв i викликає зниження їх активностi; - нерухомiсть на вiдмiну вiд iншого ринкового об`єкту практично неможливо коректно стандартизувати (унiфiкувати), сортувати i, як наслiдок, купувати i продавати за зразками; - операцiї на ринку нерухомостi пов`язанi зi значними операцiйними витратами. Ступiнь розвитку галузi високий.
Рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв: Новi технологiї в дiяльностi з передачi власного нерухомого майна в оренду не запроваджуються.
Становище емiтента на ринку: стiйке, стабiльне становище на ринку мiста Запорiжжя.
Конкуренцiя в галузi: конкуренцiя в галузi висока.
Особливостi продукцiї (послуг) емiтента: значнi площi нерухомостi, нерухомiсть нежитлового призначення.
Перспективнi плани розвитку емiтента: утримання неухомостi в належному станi.
Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 % у загальному обємi постачання: постачальникiв сировини та матерiалiв Товариство не має.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Придбано основних активiв за останнi 5 рокiв на суму 8,7 тис.грн. Продано основних активiв за останнi 5 рокiв на суму 47,7 тис.грн. Лiквiдовано основних активiв за останнi 5 рокiв на суму 45,8 тис.грн.
На сьогоднiшнiй день Товариство не планує будь-яких значних iнвестицiй або придбань, повязаних з господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Iнформацiя про основнi засоби емiтента, включаючи об`єкти оренди: орендованих основних засобiв немає. Надходження основних засобiв пiдтвердженi первинними документами та оцiненi по вартостi придбання. Законсервованих основних засобiв не має. Основнi засоби у дiяльностi товариства використовуються 100%.
Будь-якi значнi правочини емiтента щодо об`єктiв оренди: будь-якi значнi правочини щодо обєктiв оренди товариство протягом звiтного перiоду не здiйснювало.
Виробничi потужностi: Товариство виробництво не здiйснює.
Ступiнь використання обладнання: Всi основнi засоби Товариства використовуються повнiстю (ступiнь використання 100%) i за призначенням.
Спосiб утримання активiв: Активи товариства утримуються за власнi кошти.
Мiсцезнаходження основних засобiв: 1) 69600, м.Запорiжжя, вул. Базова, 3-Б; 2) 69068, м.Запорiжжя, пр-кт Моторобудiвникiв, 11.
Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства: Екологiчнi питання на використання активiв не впливають. Дiяльнiсть пiдприємства не є шкiдливою до навколишнього середовища.
Iнформацiя щодо планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв: Товариством ведеться будiвництво нерухомостi. Характер та причини таких планiв: продовжувати здiйснювати будiвництво для того, щоб покращити фiнансовий стан Товариства у майбутньому, а також рацiональне використання землi. Суми видаткiв, в тому числi вже зроблених: 27 тис.грн. Опис методу фiнансування: фiнансова допомога на зворотнiй основi. Прогнознi дати початку та закiнчення дiяльностi: будiвництво вже ведеться, планується завершити його у 2013 роцi. Очiкуване зростання виробничих потужностей пiсля завершення дiяльностi: 100 тис.грн.Iмiс.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iнформацiя щодо проблем, якi впливають на дiяльнiсть емiтента: - нестабiльнiсть економiчної ситуацiї; - несподiванiсть та нестабiльнiсть у сферi податкової полiтики, збiльшення ставок оподаткування; - криза платiжної дисциплiни споживачiв товариства; - iнфляцiйнi процеси.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень: високий.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства У 2011 роцi фактiв виплати штрафних санкцiй (штраф, неустойка, пеня) або компенсацiй за порушення чинного законодавства не було.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Опис обраної полiтики щодо фiнансування дiяльностi емiтента: Товариство знаходиться на самофiнансуваннi.
Достатнiсть робочого капiталу для поточних потреб: робочий капiтал пiдприємства є достатнiм для поточних потреб.
Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента: залучення додаткових iнвестицiй, удосконалення стану нерухомостi.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів На кiнець звiтного перiоду Товариство не має укладених, але ще не виконаних договорiв.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк не передбачає розширення виробництва, оскiльки виробництво Товариством не здiйснюється та у майбутньому не планується.
Реконструкцiя не планується.
Для полiпшення фiнансового стану в майбутньому планується забезпечити плановий термiн завершення будiвництва, а також зберiгати наявнi основнi активи в належному станi.
Iстотнi факти, якi можуть вплинуть на дiяльнiсть емiтента в майбутньому, - необгрунтованi змiни в економiцi країни, в податковому законодавствi тощо.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Дослiдження та розробки Товариством у звiтному перiодi не здiйснювалися, в майбутньому не плануються.Витрат на дослiдження та розробки не було.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається В звiтному перiодi вiдсутнi судовi справи, стороною в яких виступали б емiтент або його посадовi особи.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, вiдсутня. Наведена в звiтi iнформацiя є достатньою для оцiнки фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента. Аналiтична довiдка щодо iнформацiї про результати та аналiз господарювання емiтента за останнi три роки фахiвцями емiтента не складалася.